Horrory

Siemka tu Marta   #Admin1 :)

Miało być o filmach, tak więc..

Ostatnio obejrzany przeze mnie horror to “Widmo”.
Opowiada o idealnym miesiącu miodowym, który zamienia się w pełen grozy koszmar! Wkrótce po weselu w Nowym Jorku, fotografik Ben (Joshua Jackson) i Jane (Rachel Taylor) jadą do Japonii, gdzie Ben otrzymał propozycję pracy nad zdjęciami mody. W trakcie podróży ulegają tragicznemu wypadkowi. Jane potrąca kobietę. Kiedy małżeństwo odzyskuje przytomność na szosie nie ma ani ofiary, ani śladów krwi. Wkrótce na fotografiach Bena pojawia się sylwetka kobiety. Podczas oglądania efektów pracy, odkrywa na swoich fotografiach białe smugi – przypominające sylwetkę człowieka. Początkowo Ben uważał, że zjawa ze zdjęć może być w jakiś sposób związana z jego przeszłością, jednak szybko staje się jasne, że duch żądny jest zemsty i nie da spokoju młodemu małżeństwu. Rozpoczyna się przerażający horror, przed którym nie ma ucieczki. Zjawa okazuje się być byłą partnerką i współpracownicą Bena. Dziewczyna była w nim zakochana bez pamięci, jednak on nic nie czuł do niej. Chorobliwa miłość zaczęła przytłaczać mężczyznę i pod wpływem kolegów krzywdzi dziewczynę, która po śmierci pokazuje swoje nowe oblicze.
Na sam koniec filmu okazuje się, że widmo nie miało złych zamiarów wobec żony. Chciało przestrzec ją przed mężem, który wcale nie był taki kochany jak wydawało się Jane..

Nie da się słowami wyrazić sytuacji jaką przeżywała żona fotografa podczas ataków ducha. Aby w pełni zrozumieć przekaz polecam obejrzeć film TUTAJ -> Widmo – Shutter (2008) :)

Kolejnym moim ulubionym horrorem jest “Hostel”. Film ten ma 3 części, które łączą się ze sobą głównym wątkiem :)

“Hostel 1″ - Josh i Paxton przyjeżdżają z USA do Europy w poszukiwaniu nowych wrażeń. Poznają tutaj Oliego, z którym ruszają dalej. W Amsterdamie dowiadują się, że na Słowacji znajduje się hostel pełen samotnych spragnionych wrażeń dziewczyn. W hostelu zamieszkują w pokoju razem z dwiema współlokatorkami: Natalyą i Svetlaną, które na początku są właśnie takie jak w opowiadaniach. Josh, Paxton i Oli poznają coraz bliżej współlokatorki: chodzą razem na imprezy, a później uprawiają z nimi seks bez ograniczeń. Po pierwszej nocy zostaje porwany Oli. Josh i Paxton zaczynają go szukać. Wieczorem znów idą na imprezę z Natalyą i Svetlaną, na której Paxton zatrzaskuje się w magazynku. Rano okazuje się że zaginął Josh. Paxton zaczyna przeczuwać, że dzieje się coś złego i rozpoczyna poszukiwania kolegi. W pubie spotyka Natalyę i Svetlanę. Natalya zabiera go do fabryki, którą widział na zdjęciu przesłanym MMS`em rzekomo przez Oliego. Paxton zostaje złapany i po pewnym czasie przychodzi do niego człowiek, który chce go zabić. Najpierw odcina mu dwa palce u dłoni piłą mechaniczną. Po chwili podchodzi drugi raz, lecz na ziemi leży we krwi knebel, który miał w ustach Paxton i oprawca biegnąc przewraca się na nim, a piła ucina mu nogi. Okazuje się, że w fabryce ma siedzibę Loża Łowiecka, gdzie każdy, zapłaciwszy odpowiednią kwotę, może torturować i zabić osobę z wybranej rasy. Gdy Paxton znajduje się już przed budynkiem słyszy krzyki Azjatki poznanej w hostelu, więc postanawia wrócić i jej pomóc. Gdy znajduje ją jest ona torturowana poprzez przypalanie palnikiem acetylenowym przez oprawcę. Paxton zabija go, a następnie ucina nożycami wyrwaną gałkę oczną wiszącą z oczodołu Japonki. Później uciekają razem samochodem przed pościgiem ochroniarzy z Loży, po drodze natyka się Natalye i Svetlanę, które zabija rozjeżdżając. Gdy dojeżdżają na dworzec kolejowy, Azjatka, widząc swą straszliwie okaleczoną twarz, rzuca się pod pociąg. Paxton na dworcu zauważa jednego z katów, jak ten wchodzi do toalety, idzie za nim, następnie zabija go w toalecie, wcześniej skalpelem ucinając mu także dwa palce.

“Hostel 2″ – Trzy dziewczyny studiujące we Włoszech – amerykańskie przyjaciółki Beth i Whitney oraz Lorna – wyjeżdżają na wakacje do Pragi. W pociągu spotykają znajomą modelkę, która zaprasza je do siebie na Słowację. Współpracuje ona z organizacją, która porywa ludzi, a następnie sprzedaje ich bogatym ludziom. Każda porwana osoba jest torturowana i zabijana. Po przybyciu kobiet do miejsca przeznaczenia, rozpoczyna się o nie licytacja. Dwie dziewczyny zostają kupione przez Amerykanów, jedna przez kobietę. W wyniku splotu wydarzeń, jedna z porwanych kobiet ma szansę kupić swoją wolność i zabić swojego oprawcę.

“Hostel 3″ - Akcja film rozgrywa się w największym mieście hazardu, Las Vegas, a mianowicie w jednym ze znanych kasyn. Scott (Brian Hallisay) zaprasza swoich najbliższych przyjaciół, by świętowali razem jego wieczór kawalerski. Wszystko jest w jak najlepszym porządku, dopóki chłopaki nie spotykają dwóch pięknych kobiet, dzięki którym trafiają na ekskluzywne przyjęcie w hotelu na peryferiach miasta. Tymczasem, rano okazuje się, że jeden z kolegów zniknął. Jego towarzysze postanawiają go odnaleźć. Nie podejrzewają jednak, że staną się pionkami w perwersyjnej grze, urządzonej przez członków elitarnego klubu.

Polecam obejrzenie wszystkich trzech “Hosteli” tutaj :
Hostel 2
Hostel 3

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim ze znajomymi! Diggnij StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit